Tillbaka till samtliga rapporter

Nedfallna telefonledningar

Anonym rapport i kategori Träd och buskage, 22:53, tisdag 6 februari 2018

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

3st ledningar från telefonstolpar hänger ner på marken sedan början Januari 2018. Troligen inga ledningar som är i bruk längre men stolpar och ledningar bör plockas bort om de ej underhålls för att inte ytterligare försämras och orsaka skada.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Still open, via questionnaire, 21:40, torsdag 8 mars 2018

  • Vi har nu fått till oss att stolparna tillhör Skanova. Efter samtal med Skanova så önskar de komma i kontakt med dig för att säkerställa plats och placering.

    Skanova nätcenter Telefon: 020-50 50 00 Mail: natcenter@skanova.se

    Hälsningar, Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun 12:29, måndag 16 april 2018

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.

Ditt lösenord måste inkludera 6 eller fler tecken.