Tillbaka till samtliga rapporter

En lampa i elljusspåret är trasig. Det är nummer 24 (numreringen är på de gamla stolparna intill )

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 10:35, måndag 29 januari 2018

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Detta problem har rapporterats tidigare. Kunden anmärkte på detta.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Göte önskar att ni mejlar honom ang hur reparationen går. Då han anmärkt på detta tidigare så önskar han bli meddelad när ni mottagit ärendet. gote.knutson@telia.com

    Postat anonymt 11:08, måndag 29 januari 2018

  • Hej, vi skickar vidare rapporten till Fritidsenheten som ansvarar för belysningen i motionsspåret. Med vänlig hälsning Linda Stålberg, Ale kommun

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun 11:47, måndag 29 januari 2018

  • Hej, Fritid har redan kontaktat en entreprenör som är och lagar felet idag. Med vänlig hälsning Linda Stålberg, Ale kommun

    Postat av Ale kommun 13:48, måndag 29 januari 2018

  • Hej, nu lyser lampan igen. Med vänlig hälsning Linda Stålberg, Ale kommun

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun 13:54, tisdag 6 mars 2018

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.

Ditt lösenord måste inkludera 6 eller fler tecken.