Tillbaka till samtliga rapporter

Kraftig vattensamling längst med vägen. Troligen stopp i avloppsbrunnen i vägen. Upptäcker inte bilarna översvämningen finns risk för sladd. Vattnet sköljs även in över bilar och soptunnor som är parkerade på Kustvägen 84.

Anonym rapport i kategori Igensatt brunn, 15:16, onsdag 3 januari 2018

Skickades till Skurups kommun, 4 minuter senare

Troligen stopp i avloppet i gatan där det tidigare var påväg att bli ett slukhål. Varit en tendens att samlas mycket vatten här under de senaste åren men nu är det riktigt mycket. Kan vara bekymmersamt för trafikanter om de kommer för fort samt mycket vatten sköljs in över bilar och mark hos fastighetsägaren på Kustvägen 84.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej Detta tillhör Trafikverket kontakta trafikverket@trafikverket.se tele 077-1921921

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Herman Cassé 09:05, måndag 8 januari 2018

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.

Ditt lösenord måste inkludera 6 eller fler tecken.