Tillbaka till samtliga rapporter

Stop i gatubrunn

Anonym rapport i kategori Igensatt brunn, 16:48, lör 22 oktober 2016

Skickades till Skurups kommun, 1 minut senare

Stopp i gatubrunn efter att man har gjort arbeten i vägen med att installera fiber. Vattnet kan orsaka skador om det inte åtgärdas innan Frosten kommer.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via enkät, 00:13, sön 20 november 2016

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören; Tillstånd ändrat till: Löst, 19:27, mån 19 december 2016

  • Det tog för lång tid tills problemet var löst ca 8 veckor.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 19:27, mån 19 december 2016

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.