Tillbaka till samtliga rapporter

Grönyta m behov av omvårdnad

Rapporterat av iOS i kategorin Park/Grönyta, anonymt 14:28, torsdag 9 juni 2022

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

I början av gångstigen intill stengärdsgården är det en mycket bortglömd plantering. Den håller på att växa igen av nässlor, hallon och annat ogräs.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Stigen i övrigt har slagits/klippts idag. Det blev jättefint!

    Postat anonymt 14:31, torsdag 9 juni 2022

  • Gata-park har klippt stigen. det är den skötsel som vi har i området. mvh Hans Gata-park

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Hans Henrysson 07:41, tisdag 14 juni 2022

  • Fortfarande öppen, via enkät, 18:04, torsdag 7 juli 2022

  • Gata-park har klippt stigen. det är den skötsel som vi har i området. mvh Gata-park

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 16:13, måndag 25 juli 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?