Tillbaka till samtliga rapporter

Det står två gröna soptunnor ihopsatta med buntband varar den ena är full med skräp bredvid den ordinarie soptunnan som har stått där sedan förra hösten/sommaren. Dessa behöver tömmas/tas bort.

Anonym rapport i kategori Avfall och återvinning, 17:34, fredag 22 april 2022

Skickades till Lysekils kommun, 1 minut senare

Har stått där med skräp sedan förra sommaren.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej. Vi har nyligen införskaffat ett nytt system för felanmälan i Lysekils kommun som heter InfraControl Online (mer info om detta går att hitta via Lysekil kommuns hemsida) ditt ärende är överfört till det systemet och vi kommer att undersöka och åtgärda ärendet. Här i FixaMinGata kommer ärendet att markeras som avslutat. Tyvärr kan jag inte få fram kontaktuppgifter till dig vilket innebär att du inte kommer kunna få någon återkoppling i detta ärende ifrån vårt nya system.

    //Johan - LEVA i Lysekil

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:43, fredag 6 maj 2022

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.