Tillbaka till samtliga rapporter

Dagvattenbrunn och diken behöver rensas

Anonym rapport i kategori Vatten och avlopp, 09:37, måndag 21 februari 2022

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Dagvattenbrunn är täckt av grus och löv, rör i dike igensatt av löv och grus. Hela diket behöver rensas då vatten högre uppifrån i backen rinner uppepå gatan istället för ner i dike.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Denna väg är enskild och omhändertas av Bohus-Surte vägförening. Ditt ärende skickas vidare dit, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 14:49, onsdag 23 februari 2022

  • Fortfarande öppen, via enkät, 09:06, tisdag 29 mars 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?