Tillbaka till samtliga rapporter

Parkerad bil står där när som helst hela dygnet,många incidenter nära bli på körda av mötande trafik både cyklande och gående,

Rapporterat i kategori Vägar (Övriga) av Alf Ottosson, 14:18, fredag 1 oktober 2021

Skickades till Östra Göinge kommun, 1 minut senare

Arbetare från och till jobbet på de olika skiften är nära dagligen att krocka med mötande som kommer andra sidan backen, ibland möts även bussar till montesorri och även lastbilar som kör fel infart till Färe industricenter.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej Kommunens p-vakter kommer att kontrollera platsen.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Östra Göinge kommun 14:28, fredag 1 oktober 2021

  • Fortfarande står det bil på backen nätter och tidiga morgnar. Som tvingar ut cyklister och andra bilar i mötande vägbana,

    Postat anonymt 06:05, fredag 15 oktober 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?