Tillbaka till samtliga rapporter

Övergångsstället

Rapporterat av Android i kategorin Gång och cykelbana, anonymt 18:21, torsdag 10 juni 2021

Skickades till Klippans kommun, 3 minuter senare

Varför är kanten så hög på det gulmarkerade området. Barnvagnar, rullator, synskadade, Dramaten, äldre ska över där. Jag går på cykelövergång pga kanten för det är lättare. Gäller ner mot Fabriksvägen oxå.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Det är inte meningen att man ska gå på cykelövergången men det får man göra för jag orkar inte dra dramaten över stenkanten. Jobbigt för rullator och barnvagnar med, synskada kan snubbla.

    Postat anonymt 20:18, torsdag 8 juli 2021

  • Det är inte meningen att man ska gå på cykelövergången men det får man göra för jag orkar inte dra dramaten över stenkanten. Jobbigt för rullator och barnvagnar med, synskada kan snubbla.

    Postat anonymt 20:18, torsdag 8 juli 2021
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Plattformen är till för att hjälpa synskadade.

    Postat anonymt 10:34, tisdag 20 juli 2021

  • Plattformen är till föra att hjälpa synskadade.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:35, tisdag 20 juli 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?