Tillbaka till samtliga rapporter

Trasig belysning elljusspår

Rapporterat av Android i kategorin Park/Grönyta, anonymt 20:07, söndag 21 mars 2021

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Totalt sju lampor som inte lyser. Denna gång på den södra delen. Hoppas på snabbare åtgärd än förra gången det var släckta lyktor, då tog det över två månader. Det förra problemet löstes för ca en vecka sedan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för anmälan. Detta ärende är redan rapporterat. Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Finns redan

    Postat anonymt 11:11, måndag 22 mars 2021

  • Fortfarande sju belysningspunkter som inte fungerar. Det har varit många turer kring detta och i början på Mars lyste allt fint. Några dagar senare var dessa sju släkta. Vänligen öppna detta ärende på nytt alternativt hänvisa mig till det pågående och uppdatera mig gärna vad dom händer. Skapar ingen trygg miljö när det är såpass mörkt.

    Postat anonymt 22:01, måndag 29 mars 2021

  • Ale fritid har beställt service från entreprenör. Ärendet kan följas via den här länken: https://fixamingata.se/ report/ 23404#update_35600 Hälsningar, kontaktcenter

    Postat anonymt 09:04, tisdag 30 mars 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.