Tillbaka till samtliga rapporter

Ca 15-20 armaturer släckta runt elljusspåret

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 21:11, torsdag 18 mars 2021

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Tidigare har någon enstaka armatur runt spåret varit trasig men idag var det väldigt många. Utspritt runt spåret. Ibland några på rad.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan! Vi överför ditt ärende till ansvarig entreprenör, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 10:56, fredag 19 mars 2021

  • Ale fritid har beställt service från entreprenör. Ärendet uppdateras. Hälsningar, kontaktcenter

    Postat anonymt 09:01, tisdag 30 mars 2021

  • Fortfarande ej åtgärdat. Vad händer?

    Postat anonymt 20:50, tisdag 13 april 2021

  • Ale Fritid hälsar; Problemet med belysningen på spåret är svårare att ordna/identifiera än förväntat så nu är både JiO Eltjänst och Nihléns Elmontage engagerade i ärendet. Nihléns har utrustning som kan hitta kabelbrott mellan stolparna vilket gör att vi nu slipper gräva för att hitta felen. På så vis hoppas jag att vi snart är på banan igen med komplett belysning.

    Hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 08:54, fredag 16 april 2021

  • Ny armatur

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 07:23, onsdag 2 juni 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.