Tillbaka till samtliga rapporter

Långtidsparkerad bil tar upp plats på tvåtimmarsparkeringen.

Anonym rapport i kategori Parkering, 22:32, lördag 17 oktober 2020

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Denna bil har varit avställd på 2-timmarsparkeringen vid pendelstationen i Älvängen åtminstone sedan i juni. Den har under tiden aldrig besökts eller flyttats, och förutom att ta upp användbar plats kommer den att vara i vägen för bla. Parkförvaltning och tids nog vinterunderhåll.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 14:28, måndag 19 oktober 2020

  • Hej, tack för att du skickar in detta, jag har anmält detta till vår parkeringsövervakare så jag hoppas att vi kan få bort bilen inom kort.

    Mvh Tobbe Engström

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 06:32, tisdag 20 oktober 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?