Tillbaka till samtliga rapporter

Gångväg används som uppställningsplats.

Rapporterat av iOS i kategorin Gång- och cykelbana, anonymt 06:48, tisdag 18 februari 2020

Skickades till Skurups kommun, 1 minut senare

Ni har gjort ett fantastiskt arbete med att fixa gångstigen mellan Rundelsgatan och lekplatsen. Tidigare var den lerig och hal, nu är den jättebra. Tack för det. Men vad var det som gjorde att ni slutade vid bilhindret? Resterande bit ut mot vägen är glashal p.g.a gamla löv. Gångstigen saknar helt belysning och används som parkeringsplats men även som uppställningsplats för allehanda skräp, byggmaterial och gamla släp. Jag vet inte vad fastighetsägarna ska sköta men det är svårt att gå där i kolmörker dåligt klippta buskar och en massa skräp.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?