Tillbaka till samtliga rapporter

Nedskräpning

Rapporterat av iOS i kategorin Nedskräpning, anonymt 10:38, lör 23 november 2019

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Ale kommun som lagt ut försäljning av en avstyckad tomt med adress Sandliden 16 bör sopa gatan. Delar av den flis som bildades när träd röjdes ligger kvar på vägbanan. Det riskerar att sätta igen brunnar vilket kan orsaka översvämning.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Rätteligen Sandliden 14

    Postat anonymt 12:07, lör 23 november 2019

  • Hej och tack för anmälan.

    Entrepenören skulle städa upp men så blev inte fallet.

    Ale kommuns parkenhet kommer att städa upp detta istället inom kort.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:18, tis 26 november 2019

  • Åtgärdat

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (anders Alfredsson) 08:01, tis 10 december 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?