Tillbaka till samtliga rapporter

Trasig gångbro över bäck. Den enkla bro som finns idag är sönder rutten och har stora hål i sig vilket medför allvarlig fara för de som går där. Senast idag(19-11-13) hittade jag en man skrikandes som hade trillat där pga den trasiga bron. Det är väldigt många som går över den lilla bäcken så en åtgärd bör ske snarast innan någon skadar sig riktigt allvarligt.

Rapporterat i kategori Vägar (Övriga) av Daniel Månsson, 16:09, ons 13 november 2019

Skickades till Ale kommun, mindre än en minut senare

Trasig gångbro över bäck. Den enkla bro som finns idag är sönder rutten och har stora hål i sig vilket medför allvarlig fara för de som går där. Senast idag(19-11-13) hittade jag en man skrikandes som hade trillat där pga den trasiga bron. Det är väldigt många som går över den lilla bäcken så en åtgärd bör ske snarast innan någon skadar sig riktigt allvarligt. Den här bron har varit trasig och i allmänt dåligt skikt i ca fyra månader utan någon har varit där och åtgärdat den på ett bra sätt.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:14, tors 14 november 2019

  • Ny gångbro på plats.

    Postat av Ale kommun (anders Alfredsson) 11:45, ons 11 december 2019

  • .

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 14:37, ons 11 december 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?