Tillbaka till samtliga rapporter

Proppfull papperskorg/hundlatrin

Rapporterat av iOS i kategorin Gång- och cykelbana, anonymt 14:56, lör 5 oktober 2019

Skickades till Alingsås kommun, 3 minuter senare

På gång- och cykelvägen från Sagagatan ner mot Baldersgatan finns denna papperskorg som, återigen, inte har blivit tömd på flera, flera veckor! Bajspåsarna är slut sedan länge.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Kommunikationen med kommunen var obefintlig den här gången! Kanske för att jag rapporterade via Fixa min gata-appen och inte som tidigare via kommunens hemsida??? Dessutom behövde jag rapportera 2 ggr, med några veckors mellanrum, innan det blev tömt!

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 17:23, lör 2 november 2019

  • Statusuppdatering

    Postat anonymt 17:25, lör 2 november 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 17:25, lör 2 november 2019

  • Överfull hundlatrin/p-korg! Nolby Kyrkestensgatan g/c mot Nolbygård! Gick förbi där för ca 1 månad sedan full då oxå men nu ligger det nedanför! Glömt att den ska tömmas? Lite dåligt kan man tycka när det är så många som går med sina hundar där! 🤔

    Postat anonymt 14:07, måndag 1 mars 2021

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?