Tillbaka till samtliga rapporter

Proppfull papperskorg/hundlatrin

Rapporterat av iOS i kategorin Gång- och cykelbana, anonymt 14:56, lördag 5 oktober 2019

Skickades till Alingsås kommun, 3 minuter senare

På gång- och cykelvägen från Sagagatan ner mot Baldersgatan finns denna papperskorg som, återigen, inte har blivit tömd på flera, flera veckor! Bajspåsarna är slut sedan länge.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Kommunikationen med kommunen var obefintlig den här gången! Kanske för att jag rapporterade via Fixa min gata-appen och inte som tidigare via kommunens hemsida??? Dessutom behövde jag rapportera 2 ggr, med några veckors mellanrum, innan det blev tömt!

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 17:23, lördag 2 november 2019

  • Statusuppdatering

    Postat anonymt 17:25, lördag 2 november 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 17:25, lördag 2 november 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?