Tillbaka till samtliga rapporter

Gångväg i mörker

Rapporterat av Android i kategorin Park/Grönyta, anonymt 23:17, lör 7 september 2019

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Gångväg som ligger i mörker Höga träd och buskar som vuxit upp till enorm storlek. Endast en gatubelysning på mitten av gångvägen. Många känner rädsla och otrygghet att gå i mörkert. Vänligen såga ner de höga träden och röj upp så gående kan känna sig trygga .

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till Ale el för belysningen och berörd enhet gällande träden och buskarna. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:27, mån 9 september 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 18:59, tis 8 oktober 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 12:14, ons 6 november 2019

  • Hej Ale kommun skall ta en titt på detta för att se om vi kan sätta upp mer belysning och även kolla buskaget Tack för att du rapporterade in detta.

    Med vänlig hälsning Tobbe Engström

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 08:16, tors 12 december 2019

  • Detta område kommer att ses över av projektansvariga. Nya belysningsstolpar är planerade.

    Ärendet avslutas.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:23, onsdag 29 januari 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?