Tillbaka till samtliga rapporter

Belysningen på hamnpromenaden (bryggdelen bort mot grillplatsen) fungerar ej. Likaså är det fel på belysningen på de två första stolparna efter träbryggan (vid grillplatsen och vid Ålevikens beach Volleyplaner)- gatlyktan vid infarten vid parkeringen för Långevik (alldeles vid vägen) är också ur funktion.

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 10:57, fre 23 augusti 2019

Skickades till Lysekils kommun, 3 minuter senare

Det är dels lamporna som sitter vid räcket på landsidan av träbryggan och dels belysningsstolpar som inte ger ljus. I vintras fungerade dessa belysningar. Nu när kvällarna börjar bli mörka är det becksvart. De måste ha slutat fungera någon gång under sen vår - sommar.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Även några lampor i armaturerna mellan restaurang NH5 och bryggdelen norrut är ur funktion. En översyn behövs inför den mörka årstiden.

    Postat anonymt 10:03, sön 22 september 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Hej och tack för din anmälan, problemen åtgärdades vid rondering på belysningsanläggningen.

    //Johan - LEVA i Lysekil AB

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:32, mån 21 oktober 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.