Tillbaka till samtliga rapporter

Asfalt borta på tre ställen

Rapporterat i kategori Gång- och cykelbana av Peter Persson, 22:55, måndag 15 juli 2019

Skickades till Skurups kommun, 5 minuter senare

Asfalt borta på tre ställen utan varningsskyltar för vägarbete vid tre hus. Höll på att trilla ordentligt när jag kom med rullskidorna. Viktigt med varningsskyltar när asfalten är ersatt av grus/sten

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Kan bara beklaga att det inte är asfalterat på de ställen du anger. Men detta är Trafikverkets väg och ansvarsområde. Kontakta Trafikverket på telefonnummer 0771-921921.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 07:30, tisdag 16 juli 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 20:10, onsdag 14 augusti 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?