Tillbaka till samtliga rapporter

Reflexstolparna som finns på den östra sidan av Kalmarvägen upp mot Sunnanvindsvägen, ligger ner och en del av dem ut på vägen. Dessa är en trafikfara.

Anonym rapport i kategori Vägmärken och skyltar, 11:36, fre 9 november 2018

Skickades till Skurups kommun, 3 minuter senare

Dessa problem har varit sen mars månad 2018 och har inte åtgärdats. Eftersom en del av dessa små reflexstolpar ligger ut på körbanan är dom en fara för trafiken. Dom har inte heller den effekt dom ska ha som visar att det finns en hög kant invid gång och cykelbanan. Hoppas detta åtgärdas innan snön kommer. Kalmarvägen östra sidan upp mot Sunnanvindsvägen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 13:28, fre 7 december 2018

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.