Tillbaka till samtliga rapporter

Rännstensbrunn igen utanför Föreningsgatan 27

Rapporterat av iOS i kategorin Igensatt brunn, anonymt 12:19, fre 24 augusti 2018

Skickades till Lysekils kommun, mindre än en minut senare

Trots att ni (efter tre anmälningar och efter ett par år) äntligen slamsugit rännstensbunnen i våras är det tyvärr fortfarane stopp och den sväljer inget vatten vid regn. Initialt uppstod problemet när fiber grävdes ner och brunnen sandfylldes vid ett häftigt regn, men att detta aldrig åtgärdats trots flera annälningar.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och än en gång tack för din anmälan, vi planerar en kontroll/åtgärd som förhoppningsvis kommer genomföras av VA-avdelningen under nästa vecka. Jag får samtidigt ursäkta för den sena återkopplingen.

    //Johan - LEVA i Lysekil

    Tillstånd ändrat till: Utreds

    Postat av Lysekils kommun (LEVA i Lysekil AB) 08:40, fre 19 oktober 2018

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?