Tillbaka till samtliga rapporter

Sandlåda!

Rapporterat av Android i kategorin Vinterväghållning av Mikael Forster den 13:21, torsdag 14 juni 2018

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Innan vintern är här kanske det vore bra att fixa den omkullvälta sandlådan på vägen upp mot fågeldammarna i Surte.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till Surte-Bohus vägförening. Vi inväntar återkoppling. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun 13:34, fredag 15 juni 2018

  • Vägföreningen kommer att se till att lådan ställs i ordning innan vintersäsongen. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun 11:22, tisdag 19 juni 2018

  • Vägföreningen kommer att se till att lådan ställs i ordning innan vintersäsongen. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat av Ale kommun 14:16, måndag 6 augusti 2018

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.

Ditt lösenord måste inkludera 6 eller fler tecken.