Tillbaka till samtliga rapporter

Läckage?

Anonym rapport i kategori Vatten och avlopp, 16:16, lör 19 maj 2018

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Vattenpöl som fylls på underifrån. Varit vatten ståendes i en vecka. Trots strålande solsken. Läckage i någon ledning under?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, kommunen har inga ledningar i närheten av denna platsen. Svårt att veta vad detta beror på, det kan vara material i marken som gör att vattnet letar sig dit och trycker upp. Med vänlig hälsning Gustaf Nilvall

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 04:27, tis 22 maj 2018

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.