Tillbaka till samtliga rapporter

Cykelställ trasigt och för litet. Regnskyddet har blåst bort.

Rapporterat i kategori Cykelställ av Carl-Johan den 06:04, onsdag 16 maj 2018

Skickades till Alingsås kommun, mindre än en minut senare

En sektion av taket saknas. Cykelstället är dessutom för litet.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Statusuppdatering

    Postat av Alingsås kommun (Alingsås kommun) 08:05, onsdag 16 maj 2018

  • Det här cykelstället är ej kommunens ansvar. Anmälan ska istället skickas till trafikverket, då detta ligger inom deras ansvarområde.

    Postat av Alingsås kommun (Alingsås kommun) 15:32, onsdag 16 maj 2018

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Alingsås kommun (Alingsås kommun) 15:33, onsdag 16 maj 2018

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Alingsås kommun (Alingsås kommun) 15:35, onsdag 16 maj 2018

  • Statusuppdatering

    Postat av Alingsås kommun (Alingsås kommun) 15:35, onsdag 16 maj 2018

  • Kommunen avsade sig problemet eftersom det ej var kommunens cykelställ. Utan Trafikverket. Oklart om fixa min gata bara pratar med kommuner eller även Trafikverket?

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat av Carl-Johan 06:25, onsdag 13 juni 2018

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.

Ditt lösenord måste inkludera 6 eller fler tecken.