Tillbaka till samtliga rapporter

Hinder i gång- och cykelbana

Rapporterat i kategori Gång- och cykelbana av Arne Bivrin den 20:20, söndag 15 april 2018

Skickades till Stockholm, 4 minuter senare

Mellan Årsta skolgränd och Årstabron har trafikhinder ställts ut i två omgångar. Dessa utgör getingmidjor där fotgängare och cyklister måste samsas om ett mycket begränsat utrymme. Hindren är inte försedda med belysning, ej heller reflexer. I mörket är de svåra att upptäcka och utgör livsfara. Syftet med hindren framstår som svårförståeliga.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.

Ditt lösenord måste inkludera 6 eller fler tecken.