Tillbaka till samtliga rapporter

Ingen belysning

Rapporterat av Android i kategorin Gatubelysning av Carolina Yolalan den 19:15, lördag 3 mars 2018

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Hej, Gatulamporna på Älvornas väg fungerar inte. Det är mörkt längs med hela vägen. Är dom trasiga? Vänliga hälsningar, Carolina Yolalan

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun 08:18, måndag 5 mars 2018

  • Hej, gatubelysningen på Älvornas väg är inte kommunens anläggning. Kontakta bostadsrättsföreningen för att felanmäla. Med vänlig hälsning Linda Stålberg, Ale kommun

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Ale kommun 08:59, tisdag 6 mars 2018

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.

Ditt lösenord måste inkludera 6 eller fler tecken.