Tillbaka till samtliga rapporter

Ramsbovägen behöver reparera i 6 månader

Rapporterat i kategori Vägar (Övriga) av Michael Ziraschi den 18:00, lördag 13 januari 2018

Skickades till Skurups kommun, 5 minuter senare

Före sommaren 2016 fanns lag av arbetare som rivit upp på gatan och trottoarer på Ramsbovägen. De gjorde ett hemskt jobb att fixa hålen på gatan och har aldrig kommit tillbaka för att fixa trottoaren. Det har varit månader och vi skulle vilja se kommunen få arbetarna att komma tillbaka och reparera den röra de har gjort.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Still open, via questionnaire, 22:33, lördag 10 februari 2018

  • Opdatering, fik email fra Skurup kommun: Ramsbovägen skulle blivit asfalterad ifjol, men sen började man gräva fjärrvärme där.

    Av den anledningen blev asfalteringen framskjuten till våren 2018.

    Så under våren i år kommer Ramsbovägen att asfalteras

    Postat av Michael Ziraschi 22:33, lördag 10 februari 2018

  • Still open, via questionnaire, 13:53, söndag 18 mars 2018

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.

Ditt lösenord måste inkludera 6 eller fler tecken.