Tillbaka till samtliga rapporter

Nån har misstagit ÅVC för soptunna

Rapporterat av iOS i kategorin Avfall och återvinning av Mats Ackberger den 14:56, torsdag 11 januari 2018

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Säckar med, till synes brännbart, restavfall har hamnat på fel plats.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej! Tack för informationen. Stationen kommer städas under morgondagen. Med vänlig hälsning Carina Åberg, Renhållningschef

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun 15:16, torsdag 11 januari 2018

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.