Tillbaka till samtliga rapporter

Gatubelysning ur funktion

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 09:34, söndag 7 januari 2018

Skickades till Alingsås kommun, 1 minut senare

Här finns en gatulampa som ej lyst på länge nu. Nu vintertid blir det becksvart på kvällarna just vid detta område varvid in och utgång från hsb's garage och passering över gatan till trottoaren känns farlig. Bilar kommer också i hög hastighet från vardera håll med begränsad uppsikt. Risken för olyckor är hög!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Statusuppdatering

    Postat av Alingsås kommun 09:35, söndag 7 januari 2018

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.