Tillbaka till samtliga rapporter

Fortfarande trasigt

Rapporterat av iOS i kategorin Gatubelysning av Daniel Juhlin den 16:57, tisdag 5 december 2017

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Fick ej mail igår att armatur skulle vara utbytt och åtgärdad, men belysningen är fortfarande trasig.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, då var det inte armaturen som det var fel på. Jag skickar dit belysningsentreprenören som får felsöka.

    Tillstånd ändrat till: Åtgärd är schemalagd

    Postat av Ale kommun 17:32, tisdag 5 december 2017

  • Hej, det var glapp i säkringshållaren. Den är utbytt nu och det ska fungera.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun 15:59, torsdag 7 december 2017

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.