Tillbaka till samtliga rapporter

Belysning släckt

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 19:03, tis 28 november 2017

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Gatubelysning mellan Gunnarsgårdens förskola och vårdcentralen ur funktion

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, jag kontaktar vår entreprenör som underhåller vår belysning. Lampan kommer att tas med på nästa rondering som beräknas komma igång första veckan i december. Med vänlig hälsning Linda Stålberg, Ale kommun

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun 07:55, ons 29 november 2017

  • Hej, det är en kabel som är avbrunnen till stolparna. Kabeln kommer att lagas i samband med att det ska asfalteras. Med vänlig hälsning Linda Stålberg, Ale kommun

    Postat av Ale kommun 14:08, tis 12 december 2017

  • Hej, nu ska lamporna lysa igen. Med vänlig hälsning Linda Stålberg, Ale kommun

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun 11:39, måndag 19 februari 2018

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.

Ditt lösenord måste inkludera 6 eller fler tecken.