Tillbaka till samtliga rapporter

Gatubelysning fungerar ej

Rapporterat i kategori Gatubelysning av Rene Jakobi, 12:27, tors 16 november 2017

Skickades till Göteborgs kommun, 3 minuter senare

Det finns en ljustolpe här i Delsjöområdet som inte lyser sedan länge. Vägen används frequent av barn till paddelklubben , oriteringsklubben och rodklubben. Idag är det jätte mörkt här då det är den ände ljusstolpen här. Kan ni kolla upp det. Jag tror att det är komunens mark. Om inte kan ni skicka vidare ärendet till berörd avdelning inom komunen. MvH Rene Jakobi

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • [2017-10-16] Tack för ditt mejl till Göteborgs Stad. Jag har vidarebefordrat ditt mejl till kundtjänsten för trafikkontoret och park- och naturförvaltningen. Med vänlig hälsning Erica Servicevägledare Göteborgs Stads kontaktcenter www.goteborg.se telefon: 031-365 00 00 e-post: goteborg@goteborg.se besök: Ekelundsgatan 1, våning 1 facebook.com/goteborgsstad.

    Vid kontakt med oss, vänligen uppge ärendenummer: KC-56629-17

    Postat anonymt 14:03, mån 27 november 2017

  • Fortfarande öppen, via enkät, 21:28, tis 2 januari 2018

  • Väntar svar. händer inget

    Postat av Rene Jakobi 21:28, tis 2 januari 2018

  • Fortfarande öppen, via enkät, 23:38, tis 30 januari 2018

  • Fortfarande öppen, via enkät, 01:58, ons 28 februari 2018

  • Ej fixat

    Postat av Rene Jakobi 01:58, ons 28 februari 2018

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?