Tillbaka till samtliga rapporter

Runt infarten, parkeringen och entrén till Bohushallen är det många trasiga lampor

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 13:11, ons 15 november 2017

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Runt infarten, parkeringen och entrén till Bohushallen är det många trasiga lampor. Det är dels längs gångvägen invid Elysörvägen upp mot Bohusskolan. Dels på själva parkering vid Bohushallen och dels direkt framför själva entrén till Bohushallen. Tråkigt att så många lampor är trasiga, vilket tyder på att ni har otroligt dålig koll själva på detta. Varför görs inte regelbunden översyn? Varför ska jag delvis göra ert jobb?

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, det är flera olika parter som ansvarar för belysningen kring parkeringen och gångvägen. Belysningen vid gångvägen är ett ansvarsområde och belysningen vid parkeringen hör till en annan enhet. Jag kontaktar båda parter för en felanmälan. Med vänlig hälsning Linda Stålberg, Ale kommun

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 15:21, mån 20 november 2017

  • Hej, nu är belysningen vid parkeringen lagad. Med vänlig hälsning Linda Stålberg, Ale kommun

    Postat anonymt 07:50, mån 27 november 2017

  • Fortfarande öppen, via enkät, 15:13, ons 13 december 2017

  • Vid gångbanan är det löst, men inte vid parkeringen eller vid entrén.

    Postat anonymt 15:13, ons 13 december 2017

  • Hej, jag skickar en påminnelse till berörd enhet inom kommunen. Med vänlig hälsning Linda Stålberg, Ale kommun

    Postat anonymt 16:10, ons 13 december 2017

  • Hej, lamporna runt parkeringen kommer att bytas ut till LED-belysning. Beställningen på materialet är gjord och man väntar på leverans. Med vänlig hälsning Linda Stålberg, Ale kommun

    Postat anonymt 13:23, mån 15 januari 2018

  • Fortfarande öppen, via enkät, 16:34, mån 15 januari 2018

  • Hej, lamporna vid parkeringen ska nu vara lagad. Med vänlig hälsning Linda Stålberg, Ale kommun

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:56, ons 17 januari 2018

  • Det stämmer inte. Idag 31 januari är fortfarande flera lampor på parkering och planen framför entrén trasiga. Gångbanan är fint belyst!

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 20:23, ons 31 januari 2018

  • Hej, jag skickar rapporten till berörd enhet igen. Med vänlig hälsning Linda Stålberg, Ale kommun

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:06, tors 1 februari 2018

  • Fortfarande öppen, via enkät, 17:22, mån 12 februari 2018

  • Fortfarande öppen, via enkät, 05:22, tis 10 april 2018

  • Vid entrén och på parkeringen är det fortfarande många trasiga lampor. Vid gångvägen är det åtgärdat.

    Postat anonymt 05:22, tis 10 april 2018

  • Fortfarande öppen, via enkät, 07:28, tis 8 maj 2018

  • Fortfarande öppen, via enkät, 13:43, tis 31 juli 2018

  • Ale kommun skall ta en titt på detta nu när alla är tillbaka efter semestern.

    Med vänlig hälsning Anders Alfredsson

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 15:04, tis 21 augusti 2018

  • Fortfarande öppen, via enkät, 22:55, tis 25 september 2018

  • Idag är sex lyktor på parkeringen nedsläckta. Likaså två lampor just invid entrén till Bohushallen. Lampor vid rampen ser också ut att vara ur funktion. Hur kan detta behöva ta ett år att åtgärda!!?

    Postat anonymt 18:21, ons 28 november 2018

  • Fortfarande inte åtgärdat mitt i mörkaste vintern.

    Postat anonymt 18:51, fre 14 december 2018

  • Fortfarande öppen, via enkät, 22:57, sön 23 december 2018

  • Fortfarande öppen, via enkät, 06:53, måndag 21 januari 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 16:59, tisdag 19 februari 2019

  • Båda lamporna närmast entrén är fortfarande ur funktion. Flertalet på parkeringen likaså. Märkligt att det ska behöva ta sån tid.

    Postat anonymt 18:45, tisdag 19 mars 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Fortfarande öppen, via enkät, 21:53, tisdag 16 april 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 22:29, tisdag 14 maj 2019

  • Kan någon svara på varför lamporna vid entrén har varit nedsläckta i flera år?

    Postat anonymt 22:31, tisdag 14 maj 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?