Tillbaka till samtliga rapporter

Två gatubelysningar som lyser på parkeringsplatsen är sönder.

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 23:12, mån 6 november 2017

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Det gäller parkeringen emellan Skräddargränd och Skomakargränd. Två av parkeringens ljuskällor är sönder. Dessa stolpar har dubbla ljuskällor och det är den ena på båda stolparna som är sönder.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, jag kontaktar vår entreprenör som tar med dessa på decemberronderingen. Med vänlig hälsning Linda Stålberg, Ale kommun

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 11:46, ons 15 november 2017

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören; Tillstånd ändrat till: Löst, 23:06, tors 7 december 2017

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 23:06, tors 7 december 2017

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.