Tillbaka till samtliga rapporter

"Trottoar" samt tomtgräns förstörd, sprickor och gropar i asfalt.

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 12:58, tors 21 september 2017

Skickades till Skurups kommun, 1 minut senare

Flyttade in på Västra gränsgatan 25 i januari 2017, då var vägen precis utanför tomtgränsen i befintligt skick. Önskar åtgärd då vår rabatt även blivit förstörd (se bilder)

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej Josefin

    Det är troligtvis Skurups Bredband som installerat Fiber till Er fastighet Tag Kontakt med jmmy.nilsson@skurup.se så hjälper han Er

    Mvh Herman Cassé

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 07:59, mån 25 september 2017

  • Hej Josefin

    Det är troligtvis Skurups Bredband som installerat Fiber till Er fastighet Tag Kontakt med jmmy.nilsson@skurup.se så hjälper han Er

    Mvh Herman Cassé

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:04, mån 25 september 2017

  • Hej igen! Nix, inte grävt fiber här än. Är nästan helt hundra på att platsen har använts som parkering till tungt fordon, ser nämligen ut att vara spår från däck. Eller så är det tjälen som förstört.

    Ska jag ändå kontakta Jimmy?

    Tack på förhand!

    Postat anonymt 10:47, mån 25 september 2017

  • Har pratat med Jimmy på Elverket som säger att det är inte de som grävt. Har Ni bredband i huset// isåfall vilken bredbandsleverantör ? telia ? ang asfalt ta kontakt med hakan.svensson@skurup.se som sköter asfalteringar i Kommunen mvh Herman

    Postat anonymt 07:50, tors 12 oktober 2017