Tillbaka till samtliga rapporter

Brunnsgallret är trasigt och rostigt

Anonym rapport i kategori Övrigt, 19:35, måndag 17 juli 2017

Skickades till Alingsås, 4 minuter senare

Brunnsgallret är trasigt sedan några år tillbaka. En "gallerpinne" har fallit bort. Övrigt galler är mycket rostigt. Brunnen ligger intill en gång- och cykelbana där det passerar många barn. Finns risk att någon fastnar. Närmaste gata är Knallegatan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Jag vidarebefordrar er rapport till Gatuenheten för handläggning.

    Postat av Alingsås 21:03, måndag 17 juli 2017

  • Nu är detta åtgärdat.

    Postat av Mats Johansson 10:09, tisdag 18 juli 2017, markerad som löst

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.