Tillbaka till samtliga rapporter

Dammproblem pga sand på vägen.

Rapporterat i kategori Övrigt av Ingemar Ahlm den 21:19, fredag 19 maj 2017

Skickades till Forshaga kommun, 1 minut senare

Den 15/5 sopades gatan hjälpligt. Det ligger ff ett lager med sand på hela vägytan som dammar fruktansvärt vid fordonstrafik. Detta problem måste åtgärdas å det snaraste genom att man sopar ordentligt så de boende slipper andas in de farliga avlagringar som samlats i gruset under hela vintersäsongen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Gatan sopad igen måndag 22/5. Snabbt avklarat.

    Postat av Ingemar Ahlm 07:56, tisdag 23 maj 2017, markerad som löst

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

För att skicka din uppdatering…

Har du ett lösenord för FixaMinGata?

Ja, jag har ett lösenord

Glömt ditt lösenord? Bekräfta via epost nedan genom att ange ett nytt lösenord. När du bekräftar kommer ditt lösenord att uppdateras.

Nej Låt mig bekräfta uppdateringen via epost

Att ange ett lösenord är valfritt, men om du gör det kommer du lättare att kunna rapportera problem, lämna uppdateringar och hantera dina anmälningar.