Tillbaka till samtliga rapporter

Dagvattenbrunn fylld med löv, vattensamling.

Anonym rapport i kategori Igensatt brunn, 19:52, sön 11 december 2016

Skickades till Skurups kommun, 3 minuter senare

Dagvattenbrunn vid Skivarp syrenvägen/Ramsbovägen blir fylld varje år av löv från kastanj på Ramsbovägen. Såga ner trädet eller rensa varje år. 2016 är inget undantag, stop i brunn.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören; Tillstånd ändrat till: Löst, 20:57, sön 8 januari 2017

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 20:57, sön 8 januari 2017

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.