Tillbaka till samtliga rapporter

Högt ogräs skymmer sikt.

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 21:18, tors 18 augusti 2016

Skickades till Skurups kommun, 1 minut senare

Ogräset på trottoaren skymmer sikten mot Ystadshållet i vägkorset Ramsbovägen - Landsvägen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Vi kommer att kontrollera på plats. Växer ogräset på trottoaren invid landsvägen så var vänlig och vänd er till trafikverket för åtgärd. mvh Herman

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 07:56, mån 22 augusti 2016

  • Problemet tillhör Trafikverket

    Postat anonymt 09:25, mån 22 augusti 2016

  • Vägen och gångbanan tillhör trafikverket mvh Herman

    Postat anonymt 09:17, tis 23 augusti 2016

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.