Du kan flytta runt med ditt tangentbord
plus
minus
vänster
höger
Placera en nål på kartan för att påbörja en ny rapport
mellanslag
Tryck på mellanslag igen för att anpassa platsen
mellanslag
Påbörja
rapporten här
Flytta
rapporten hit
Tillbaka till samtliga rapporter

Överfulla avfallstunnor

Rapporterat av mobile i kategorin Nedskräpning, anonymt 16:20, fredag 14 juni 2024

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare. FixaMinGata-ref: 40873.

Avfallsbehållarna är ofta överfulla vilket resulterar i att fåglarna är där och drar ut och iväg med skräpet i sitt sökande efter något ätbart.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Ärendet är framfört till ansvarig verksamhet renhållning i Ale kommun.

    Tack för att du använder FixaMinGata.

    Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun 08:23, måndag 17 juni 2024

  • Nu har ärendet åtgärdats.

    Tack för att du använder FixaMinGata.

    Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun 10:48, torsdag 27 juni 2024

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?