Tillbaka till samtliga rapporter

Fel fal på vägen mot brunnen

Anonym rapport i kategori Vägar, 07:06, ons 11 september 2013

Skickades till Skurups kommun, 4 minuter senare

Norrbackavägen I Skivarp asfalterades tidigare I våras. Nu när det regnar kraftigt visar det sig att mycket av regnvattnet från Landsvägen rinner ner på den högra sidan av gatan och in på min tomt, ner mot min källare, där har jag redan haft översvämning ett flertal ganger, så mer vatten vill jag inte ha. Det rör sig om en sträcka på ca 2-3 meter som har fått fel fall. Det gäller den högra sidan précis när man svänger in på Norrbackavägen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören; Tillstånd ändrat till: Löst, 19:53, fre 11 oktober 2013

  • Jag blev mycket positivt förvånad över hur fort de åtgärdade problemet som jag rapporterade om. Tummen upp för Skurups kommun.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 19:53, fre 11 oktober 2013

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.