Tillbaka till samtliga rapporter

Upprustning Skivarps torg

Anonym rapport i kategori Igensatt brunn, 08:40, ons 18 maj 2016

Skickades till Skurups kommun, 5 minuter senare

Hej! Jag har tidigare påtalat att det runt om skivarps torg finns sneda/påkörda skyltar, pollare mm., har varit så minst ett år. Samt att Accodränen är full av löv och jord mm och behöver rensas. Vidare behövs bättre rutiner för ogräsborttagning i och runt Skivarps centrum. På kyrkvägen i backen vid vid församlingshemmet finns en dagvatten brunn som är helt fylld med sand och annat och behöver sugas. Om Skurups kommun inte ansvarar för nämnda ytor i egen regi ber jag er framföra detta till ansvarig entreprenör. Det bör ändå vara Skurups kommun som har huvudansvaret för kommunal mark.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?