Tillbaka till samtliga rapporter

Uppställningsplats för företags containrar på trafikerad väg

Rapporterat av mobile i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 15:41, mån 28 november 2022

Skickades till Östra Göinge kommun, 4 minuter senare

Nu har dessa stått på Färeköpsvägen i närmare/minst 3 månader. Är väl inte en uppställningsplats för containrar. Finns inte någon varningsmarkering om att det står på vägen

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej Platsen kommer att uppmärksammas med varningsmärken.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Östra Göinge kommun 07:25, tors 1 december 2022

  • I förmiddags fanns det 1 kvar av 4 varningsmärken som sattes upp. 3 sönderbrutna. Lördagen den 17/12 körde en bil in i den ena containern. Ett antal bilar körde och sladdade som de brukar göra om kvällarna.

    Postat anonymt 16:34, mån 26 december 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?