Tillbaka till samtliga rapporter

Trasig väg

Rapporterat av mobile i kategorin Vägar (Övriga) av Niclas, 10:18, mån 28 november 2022

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Vägen behövs fixas. Ny asfalt. Riskerar att få punktering varje gång jag skall slänga skräp.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:15, mån 28 november 2022

  • Hej, vi på Ale kommun tackar för att du skickade in detta på Fixa min gata och vi skall se vem som ansvarar för detta och se till så det blir åtgärdat.

    Mvh Tobbe Engström

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 11:21, tis 29 november 2022

  • Fortfarande öppen, via enkät, 11:09, mån 26 december 2022

  • Hej, det är asfalterat där det såg som värst ut nu.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 07:02, onsdag 25 januari 2023

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?