Tillbaka till samtliga rapporter

Stopp i gatubrunn

Rapporterat av Android i kategorin Vatten och avlopp, anonymt 08:27, lördag 1 oktober 2022

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Vatten på vägen efter nattens regn. Ser inte ut att rinna undan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Denna väg är statlig och omhändertas av Trafikverket. Ditt ärende skickas vidare dit, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 15:40, måndag 3 oktober 2022

  • Hej,

    Fel av mig! Trafikverket är inte väghållare för Källarliden. Ärendet skickas omgående vidare till ansvarig verksamhet.

    Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 13:53, onsdag 5 oktober 2022

  • Hej,

    Ärendet hanteras nu av ansvarig vägförening. Stänger härmed ärendet i Fixa min gata.

    Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:58, torsdag 13 oktober 2022

  • Fortfarande öppen, via enkät, 13:46, lördag 29 oktober 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?