Tillbaka till samtliga rapporter

Asfalt, kantstenar, mot tomtgräns

Rapporterat av mobile i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 15:43, fredag 30 september 2022

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Asfalt samt kantstenar (raserat efter tjäle, snöplogning mm.) efter 50 år, fyller ej sin funktion bifoga bilder.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Denna väg är enskild och omhändertas av Garnvindans vägförening. Ditt ärende skickas vidare dit, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 16:20, fredag 30 september 2022

  • Hej,

    Garnvindans vägförening meddelar följande: Detta är även anmält via vår hemsida. Vi kommer att åtgärda skadan vid lämpligt tillfälle. Troligen först till våren.

    Stänger härmed ärendet. Tack för att du använder Fixa min gata.

    Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 13:23, måndag 3 oktober 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?