Tillbaka till samtliga rapporter

Cykelbana längs Göteborgsvägen

Rapporterat av iOS i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 17:14, onsdag 28 september 2022

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Uppskattningsvis ca hundra meter innan busshållplatsen Skårdal om man komner från Surte mot Bohus är asfalten på gång-/cykelbanan skadad av många små uppåstånde gupp. Troligtvis någon form av rotskott från växter. Det borde åtgärdas innsn någon cyklar vält och fram till dess det kan lagas - markeras ut med varningsskyltar/koner.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Denna väg är statlig och omhändertas av Trafikverket. Ditt ärende skickas vidare dit, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 15:12, torsdag 29 september 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?