Tillbaka till samtliga rapporter

Felinformation om lediga p-platser

Rapporterat av desktop i kategorin Parkering av Eva Lans Samuelsson, 12:11, onsdag 28 september 2022

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Informationsskylten på Göteborgsvägen invid lekplatsen, säger att denna parkeringsplats på Torggatan nästan alltid är Fylld. Det stämmer oftast inte, lagades för en tid sedan och höll några dagar. Är nu samma problem.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende. Denna väg är statlig och skylten omhändertas av Trafikverket. Ditt ärende skickas vidare dit, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 13:33, onsdag 28 september 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?