Tillbaka till samtliga rapporter

Två gatulampor på Bolmörtsvägen lyser inte sedan i tisdags kväll, det är helt mörkt på natten!!

Rapporterat av mobile i kategorin Gatubelysning, anonymt 11:15, torsdag 22 september 2022

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Det har varit så här sedan i tisdags kväll!

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Måndag 26/9, fortfarande becksvart

    Postat anonymt 20:01, måndag 26 september 2022

  • Hej,

    Tack för din felanmälan. Ansvarig entreprenör håller för närvarande på med rondering, där de kontrollerar gatubelysningen runt om i kommunen. Rapporter likt denna hjälper till i detta arbete. Ärendet skickas vidare till ansvarig entreprenör.

    Tack för att du använder Fixa min gata.

    Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 15:28, tisdag 27 september 2022

  • Hej! Problem uppstår igen på samma gata på samma lampor, dom har fungerat i måndags men inte långre. Bolmörtsvägen, Nödinge.

    Postat anonymt 08:53, torsdag 6 oktober 2022

  • Hej,

    Tack för din uppdatering. Informationen passas vidare direkt till ansvarig entreprenör.

    Hälsningar Kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:04, torsdag 6 oktober 2022

  • Löst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Thomas Nihlén) 10:37, fredag 7 oktober 2022

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?